12.9.14

Güllüoğlu Osmanlı Şerbetleri Tadım Etkinliği
Ağustosun son haftası lezzetli bir etkinliğe davetliydim Ebru'nun organizasyonu Fatih Güllüoğlu'nun daveti ile Ümitköy Güllüoğlunda buluştuk.
Merdivenleri çıkarken aklımda nefis baklava çeşitleri geçirerek çıktım. 
Buluşma amacımız farklıydı, Güllüoğlu'nun  yeni çıkardığı  Osmanlı Şerbetlerini tatmak için buluşmuştuk.Özenle hazırlanmış bu güzel masa karşıladı bizi. 

Daha sonra masalara birer birer enfes hazırlanmış kahvaltı tabakları geldi.


Bütün şubelerde var mı bilmiyorum ama  bu yeşil zeytin tadı enfesti. 
İçinde portakal olan çizik yeşil zeytin. Ön yargılı davranmayın tadın.
Öneririm, enfesti tadı.Sonra güllüoğlu şerbetlerinin mucidi Ömer Bey bizlere şerbetlerin yapılış şeklini, yararlarını anlattı. Hatta kızılcık şerbeti cildimizi ütülenmiş dümdüz yaptığını, cildimize faydalarını anlattı.

   

Tek tek ikram edilen şerbetlerini tattık.
Keyifli bir gün geçirdik.Her şey için teşekkür ederim.

Şerbetleri kısaca tanıtacak olursam;
GENÇLİK RÜZGARI
Kara üzüm çekirdeği ve yağı ile ezilerek sıkılmış, genç nesilin hoşlanacağı bir lezzete dönüşmesi için çilek ile karıştırılmış.Güçlü kuvvetli olsun diye badem içi ile takviye edilmiş.Gençlere ve genç kalmak isteyenlere sunulmuş.

SARAY SEFASI
Zengin meyvelerin ve çiçeklerin.bitki kök ve tohumlarını bir araya getirerek ve bunların tatlarının,kokularının ve renklerinin tek bir lezzette sunulması için hazırlanmış. Bu saray içeceği Yemek geçişlerinde damaktaki tadı nötr hale getirmesi için yemeği bir lezzet şölenine dönüştürüyor.

DEMİRHİNDİ ŞERBETİ

Hindistan'dan gelen egzotik Demirhindi meyvesi ve onlarca baharatla ürettikleri bu şerbet, bitkin düşmüş vücuda güç ve enerji versin diye .Yemeklerden sonra içildiğinde damağa özgün,nefis bir tat bıraktığı gibi mideyi de rahatlıyor.

HÜNKAR SEFASI

Padişahların mutlu yaşamalarına katkı sağlasın diye her akşam yatağa girmeden önce içmeyi tercih ettikleri bir içecekmiş..Tek başına bile yeterli derecede afrodizyak özelliği taşıyan Hurma özü ve tatlandırılmış.İlave şeker kullanılmamış.Çeşitli meyve ve bitki köklerinin nefis bir uyumu yüksek enerjili klas bir içecektir.

KIZILCIK ŞERBETİ

Vitamin ve minareli bakımından son derece zengin kızılcık şerbeti aynı zamanda güçlü bir antioksidan özelliğine sahip.Yemeklerde de eşlik edilebilen ve daha çok hanımların tercih ettikleri zarif,mayhoş bir lezzet.

CAN-I CİHAN
Tamamen şekersiz olarak üretilmiş .Güney Amerika yerlilerinin şeker otu olarak adlandırdıkları stevia Rebudiana bitkisinin yapraklarından elde edilen öz ile tatlandırılmış.Çiçek tozu baharat ve meyvelerin bir araya geldiği güçlü kokusu ve aromasıyla baştan çıkartan bu lezzetli içeceği şekerden kaçınan herkes gönül rahatlığıyla tüketebilirler.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlar buraya..