12.6.15

Ana Okulundan Mezun OldukKerem kuzunun okul hayatı  4 buçuk yaşında  başladı. Epey zorlandık.İlk 3 ay hasta oldu. Okuldan almayı planlarken okula kaynaştı arkadaşlarını, öğretmeni sevdi. Kreş te pek aktif olamadı. Katılım sağlayamadı aktivitelere. Her sabah servise binerken kaç gün daha gideceğim okula. Ne zaman bitecek soruları sorup durdu.Nasıl da küçükmüş. Kreşe başladığı ilk haftaya ait bir fotoğraf.
 66 ayı geçmesine rağmen 1, sınıfa yazdırmadım. Bir yılda ana okulu okumasına karar verdik. İyi ki yapmışım. Çocuğunuzu dinleyin hem de can kulağıyla. Komşunun çocuğu ile aynı yaşta olabilir. O senin çocuğundan önce okumaya da başlayabilir. Hiç dert etmeyin.Keremin çoğu yaşıt arkadaşı birinci sınıf okudu. Biz pişman değiliz. İnşallah onlarda değildir.
 Ana sınıfında Kerem atağa geçti. Takip eden arkadaşlar  iyi bilir her ay bir gösteride görev aldı. Sunuculuk yaptı. Dans etti. Eşli/ toplu danslara katıldı. 
Dolu dolu bir yıl geçirdi. 
Tamam zorlandık.
 Mızıldandı. 
Gitmeyeceğim dedi. 
Gitmesi gerektiğini hep anlattım.
Şimdi üniversite okursam şöyle yaparım böyle yaparım planları var.
Gelişim raporunda polis olmak istediğini söylemiş.

Bugün karnemizi  aldık. Hazırız 1. sınıf bekle bizi. Çok zor bir sene bekliyor bizi. Sabır diliyorum sizden.Siz de durumlar ne. Karneler nasıl yoklama yapayım.:)

7 yorum:

 1. nice mezuniyetlere, tebrikler...

  YanıtlaSil
 2. Bütün hayatı boyunca başarılı muklu olsun kuzum Allah üniversite mezuniyetini de göstersin inşallah :)

  YanıtlaSil
 3. 1. sınıfa erken vermemekle iyi etmişsiniz.. hayat boyu zaten yetirince yoruluyorlar.. Biraz daha çocuk olmalarının bence hiç sakıncası yok.)

  YanıtlaSil
 4. ömrü boyunca başarılı olsun insallah :) 1 .sınıfın ilk donemi zor sonrasında sıkıntı yok hepsi geçiyor ;) ben daha gormedim ama fotografı geldi karnemiz iyimiş :)

  YanıtlaSil
 5. Maşallah,nice mutlu ve başarılı mezuniyetlere inşallah cnm ;) Benim kızım da kreşe gidiyordu bu sene, henüz 4 yaşını doldurdu ama son 2 ayını ekti maalesef :))

  YanıtlaSil
 6. benimkide bu yıl 66 aylık vede kesinlikle vermeyi düşünmüyorum ikinci kez anasınıfına gidecek evet birinci sınıf epey uğraş istiyor kolay gelsin şimdiden

  YanıtlaSil

Yorumlar buraya..